Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sushi

2. 11. 2008

SUSHI – životní styl

Sushi (suši) je tradičním, klasickým japonským jídlem s tisíciletou historií. První zprávy o jeho rozšíření pocházejí ze 7. století, kdy byla v Asii vlivem buddhismu zakázána konzumace masa, neboť pro přípravu Sushi se používají zejména ryby.

Během své dlouhé historie si každá část Japonska vytvořila místní speciality.

Sushi v doslovném překladu znamená kyselá rýže. 

Sushi se připravuje ze syrových ryb nebo  krevet, chobotnic, sépií, zeleniny a hub. Také lze použít mnoho jiných surovin např. avokádo, okurku, listový špenát, ředkev, dýni, bambus, vejce atd. 

Sushi zajišťuje bohatý zdroj mastných kyselin, jodu, proteinů a minerálů. Kromě výživové hodnoty je oceňovaná i jeho vzhled. Sushi je malé umělecké dílo.

Sushi obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek -  jód, mastné kyseliny, proteiny a minerály. Pro někoho je syrová mořská ryba velikou delikatesou, jinému už při myšlence pozřít syrovou rybu je špatně. Byla by ale velká škoda, nezkusit tuto japonskou lahůdku alespoň jednou.

Japonští kuchaři dříve balili nasolené rybí maso do rýže. Mělo se tak zakonzervovat. Asiaté si časem všimli, že obě potraviny dohromady dobře chutnají – a bylo tu sushi – dnes proslavené po celém světě.

První „Sushi fast food" vymyslel Hanaya Yohei, který objevil, že k přípravě sushi není nutná jen ryba, ale také jiné mořské plody.

MAKI SUSHI

Je nejzákladnějším druhem servírování Sushi. Má tvar rolky, plněné rýží, rybou, zeleninou a podobně, které jsou obaleny mořskou řasou Nori. Při konzumaci se namáčí jednotlivé kousky do sojové omáčky a křenu wasabi. Podává se s marinovaným zázvorem. Zázvor má plnit funkci neutralizace chutí mezi jednotlivými kousky. V restauraci byste jich  měli  na talíři dostat šest.

URIMAKI SUSHI

Maki sushi naopak – rýže na povrchu, řasa uvnitř.

NIGIRI SUSHI 

Je prsty vytvarovaný váleček z rýže, ozdoben druhem nakrájené syrové ryby, avokádem nebo vejcem. Podává se s marinovaným zázvorem a sojovou omáčkou s wasabi.

SASHIMI SUSHI 

Tento druh se připravuje z krájené syrové ryby, která se namáčí do sojové omáčky a wasabi. Sašimi je čerstvé, vychlazené a syrové, na plátky krájené. Ideální sašimi je z čerstvé ryby. Krájí se na silnější plátky a podává se se sójovou omáčkou, tence krájené sašimi se podává s ponzu - omáčkou s citrusovou příchutí.

CHIRASHI SUSHI 

Jedná se o Sushi salát. Je to směs rýže a všech surovin, používaných pro přípravu Sushi. Směs se dochucuje sojovou omáčkou a wasabi a je podávaná v malých mističkách.

TEMAKI SUSHI 

Temaki-sushi si vytvoříme, když plátek řasy nori svinete do tvaru kornoutku, který pak vyplníme rýží, rybami nebo kaviárem, zeleninou či  sýrem.